Jezdí kolem něj statisíce lidí na D1 a netuší to: Místo, kde děti zabavíte na celý den za pár stovek
5. 6. 2026 – 9:03 | Partnerské články | outdoortipy.cz
Kdo jezdí pravidelně po dálnici D1 mezi Prahou a Brnem, zná ten úsek […]
Kdo jezdí pravidelně po dálnici D1 mezi Prahou a Brnem, zná ten úsek za Průhonicemi nazpaměť. Málokterý řidič ale tuší, že jen pár minut od jednoho z prvních sjezdů se schovává údolí, ve kterém se procházejí velbloudi a klokani. A že právě tam můžou děti strávit celý den, aniž by se jedinkrát nudily.
Z dálnice jste tam za pár minut
Řeč je o Farmaparku v Soběhrdech na Benešovsku. Z dálnice D1 k němu sjedete Exitem 29 a po pár kilometrech jste na místě. Z Prahy je to zhruba 30 kilometrů, tedy asi půl hodiny jízdy, a od Benešova přibližně sedm kilometrů.
Právě poloha dělá z parku ideální cíl pro rodiny, které nechtějí trávit půl dne v autě. Zatímco kolony na dálnici míjejí areál bez povšimnutí, vy můžete sjet a za chvíli stát u výběhu se zvířaty, která jinak vidíte leda v zoo.
Přečtěte si také: Ani Turecko, ani Egypt. Češi letos objevili novou levnou destinaci, kde je méně lidí a hotely 2x luxusnější
Velblouda tu nakrmíte z ruky
Ve Farmaparku žije téměř 300 zvířat z farem pěti kontinentů. Děti tu potkají velbloudy, klokany, pštrosy, lamy nebo vodní buvoly. Nejde přitom o klasickou zoo, kde se zvířata pozorují zpoza plotu.
Největším zážitkem bývá krmení. Na pokladně si koupíte kyblík s krmením a pak už se jen přidáte k organizovanému krmení, které probíhá pod dohledem ošetřovatele opakovaně během dne na několika stanovištích. Dítě, kterému velbloud ožužlá dlaň, na výlet jen tak nezapomene.
Jedna vstupenka, žádné doplácení u atrakcí
Rodiče ocení, že vstupenka zahrnuje všechny otevřené atrakce v areálu. Nemusíte tedy u každého kolotoče znovu sahat do peněženky. Děti se vyřádí na tubingové dráze, svezou se ve Farma jeepech nebo vláčkem, vyzkoušejí čluny na vodě i letadélka a k tomu mají k dispozici hřiště a trampolíny.
Přečtěte si také: Drsná změna počasí během června: tohle meteorologové nečekali a dlouho to tu nebylo
Když přijde déšť nebo zima, zábava nekončí. V areálu funguje i vnitřní herna, takže program vyjde i za nepříznivého počasí. Počítejte jen s tím, že velké venkovní atrakce jezdí mimo prázdniny hlavně o víkendech a svátcích.
Kolik za to letos dáte
A teď to hlavní, co slibuje titulek. V letní sezóně 2026 stojí denní vstupné ve všední den 390 korun, o víkendech, svátcích a letních prázdninách 490 korun. Členové klubu, kteří nakupují přes aplikaci parku, se dostanou na 290, respektive 390 korun. Dítě do jednoho roku má vstup zdarma.
Celodenní program pro jedno dítě tak skutečně pořídíte za pár stovek, protože v ceně už jsou všechny otevřené atrakce. Připlácet budete jen za občerstvení nebo krmení pro zvířata.
Přečtěte si také: Spočítali jsme to za vás: Týden u tohohle moře stojí rodinu míň než víkend na Lipně
Než nastartujete
Park má otevřeno po celý rok, od dubna do září každý den od 10 do 18 hodin. Parkování přímo u areálu je zdarma, což u rodinných výletních cílů rozhodně není samozřejmost.
Dobrá zpráva platí i pro rodiny s kočárkem nebo návštěvníky na vozíku, protože celý areál je bezbariérový. Takže až pojedete příště po D1 kolem Exitu 29, zkuste pro jednou sjet. Děti vám poděkují.
Zdroje: Autorský text, https://farmapark.eu/vstupenky/, https://www.kudyznudy.cz/aktivity/farmapark-sobehrdy, https://www.pragmoon.cz/clanky/farmapark-sobehrdy-zabava-v-prirode-pro-celou-rodinu, https://www.turistika.cz/vylety/farmapark-sobehrdy/detail, https://goout.net/cs/farmapark/szcydcy/, https://farmapark.eu/
Přečtěte si také: Žádné ručníky v 6 ráno, žádná hudba z barů: Pobřeží, kde má každá rodina 50 metrů pláže jen pro sebe